Strakoschova vila

Přejete si být blízko Prahy ale zároveň zažít pocit z menšího města?  Příjemná lokalita obklopená zelení, širokou škálou služeb a skvělou dopravní dostupností do historického centra Kutné hory, ale i do Prahy. Svou příjemnou rozlohou, vybaveností a bohatou kulturou je ideálním městem pro život všech věkových kategorií.

Rekonstrukce původního bytového domu

První fází projektu je rekonstrukce a dostavba stávajícího bytového domu, který historicky sloužil pro majitele Strakoschovy fabriky.

Při rekonstrukci respektujeme stávající budovu, které vdechujeme nový život. Zrevitalizovaná fasáda s obnovenými detaily, zrenovované výplně otvorů a prvky oplechování. V plánu je i kompletní rekonstrukce střechy, kde vytvoříme plnohodnotné podkrovní byty s terasami s širokými výhledy do okolí.

Rohovy__2 - Foto_FINAL.png
Oříznutí Manzurie PS.jpg
Historie areálu Strakoschovy továrny

Na velkou ševcovskou tradici Kutné Hory navázala továrna na obuv H. Strakosche, jež vyrostla počátkem 20. století z řemeslné dílny ševce Jakoba Strakosche. Z fabriky na obuv se stala jedna z nejvýznamnějších společností v historii Kutné Hory.

 

Největšího rozmachu dosáhla firma v době před 1. světovou válkou. Během holocaustu byla firma židovským majitelům zabavena, zánik výroby však nastal až po únoru 1948. Jednalo se o luxusní, ručně šitou obuv. Většina produkce směřovala na export. Tento podnik se později stal součástí zručského Sázavanu.

Loxone-Touch-pure_34.jpg

Příprava pro chytrou domácnost LOXONE 

  • automatické rozsvícení v chodbě po příchodu do bytu

  • internetové připojení v zásuvkách

  • příprava pro samoodečet

  • příprava pro žaluzie a klimatizaci

  • ovládání reproduktorů

  • úprava topení, aby nedošlo k přehřátí interiéru

         www.loxone.cz

photo.jpg
KONTAKTUJTE NÁS

Vojtěch Pleva

 

Obchodní zástupce

Telefon: +420 773 080 333

E-mail: v.pleva@jakesdevelopment.cz