Strakoschova vila

Přejete si být blízko Prahy ale zároveň zažít pocit z menšího města?  Příjemná lokalita obklopená zelení, širokou škálou služeb a skvělou dopravní dostupností do historického centra Kutné hory, ale i do Prahy. Svou příjemnou rozlohou, vybaveností a bohatou kulturou je ideálním městem pro život všech věkových kategorií.

Rekonstrukce původního bytového domu

První fází projektu je rekonstrukce a dostavba stávajícího bytového domu, který historicky sloužil pro majitele Strakoschovy fabriky.

Při rekonstrukci respektujeme stávající budovu, které vdechujeme nový život. Zrevitalizovaná fasáda s obnovenými detaily, zrenovované výplně otvorů a prvky oplechování. V plánu je i kompletní rekonstrukce střechy, kde vytvoříme plnohodnotné podkrovní byty s terasami s širokými výhledy do okolí.

Rohovy__2 - Foto_FINAL.png
Parter vnitrobloku.png
Areál plný života

Projekt bytového komplexu Strakosch má za cíl dokončení urbanistického celku - bloku v kontextu s okolním urbanismem. Dokončení plánujeme v několika fázích.

 

Vnitroblok areálu Strakosch bude místem bohatým na zeleň. V plánu je zde vybudovat dětskou skupinu, dětské hřiště, workoutové hřiště a bistro s kavárnou.

 

Vnitroblok by měl sloužit výhradně obyvatelům areálu a měl by se tak stát místem pro socializaci a odpočinek. V plánu je také vybudovat
podzemní parkovací stání pro celý areál. 

Historie areálu Strakoschovy továrny

Na velkou ševcovskou tradici Kutné Hory navázala továrna na obuv H. Strakosche, jež vyrostla počátkem 20. století z řemeslné dílny ševce Jakoba Strakosche. Z fabriky na obuv se stala jedna z nejvýznamnějších společností v historii Kutné Hory.

 

Největšího rozmachu dosáhla firma v době před 1. světovou válkou. Během holocaustu byla firma židovským majitelům zabavena, zánik výroby však nastal až po únoru 1948. Jednalo se o luxusní, ručně šitou obuv. Většina produkce směřovala na export. Tento podnik se později stal součástí zručského Sázavanu.

Oříznutí Manzurie PS.jpg
Loxone-Touch-pure_34.jpg

Příprava pro chytrou domácnost LOXONE 

  • automatické rozsvícení v chodbě po příchodu do bytu

  • internetové připojení v zásuvkách

  • příprava pro samoodečet

  • příprava pro žaluzie a klimatizaci

  • ovládání reproduktorů

  • úprava topení, aby nedošlo k přehřátí interiéru

         www.loxone.cz

photo.jpg
KONTAKTUJTE NÁS

Vojtěch Pleva

 

Obchodní zástupce

Telefon: +420 773 080 333

E-mail: v.pleva@jakesdevelopment.cz